Hassas tarım, tarımsal üretim ve gelişen teknolojiyi bir araya getirerek daha düşük maliyet, değişken girdi kullanımı, maksimum gelir beklentisi ve çevreyi koruma ilkelerini hedefleyen, her açıdan yüksek verim elde etme amacına sahip, yenilikçi bir tarım türüdür.
Drone, GPS ve IoT gibi farklı teknolojiler den faydalanarak planlama, ekme, sulama, hasat süreçlerini minimum insan gücü ve minimum kaynak kullanımıyla sürdürebilmektedir ve böylece maksimum ürün verimliliği yaratmaktadır.
Tarlalardaki toprak ve bitki analizlerinden elde edilen sonuçlara göre hassas tarım teknikleriyle %25’e kadar gübre verimliliği sağlanabilmektedir. Tarım alanlarındaki yabancı otları yok etmek için tercih edilen kimyasal maddelerin kullanımında %20 seviyesine kadar tasarruf oluşturmaktadır.

TOYMAN® Plastik, 1979 yılında Hasan TOYMAN tarafından Coşkun Ticaret ve Plastik adı altında kuruldu. Ancak, ikinci kuşağın şirkete katılmasıyla birlikte, şirket kendini yenileme kararı aldı ve Toyman Plastik olarak faaliyetlerine devam etti.

İletişim

Fotoğraf Galerisi