HAKKIMIZDA

Hasan TOYMAN tarafından 1979’da temelleri atılan TOYMAN® 2004 yılına kadar şahıs firması olarak Coşkun Ticaret ve Plastik adı altında faaliyet göstermiştir. İkinci kuşağın yönetime katılmasıyla şirket haline dönüşüp kendini yenileyerek yoluna devam etmektedir. TOYMAN® bugün temel olarak tarımsal ilaçlama makineleri yedek parçaları üretmektedir. Üretimin yanı sıra ithalat ve ihracata da önem veren TOYMAN®, Dünya pazarını kendine hedef pazar olarak seçmiştir. Ülkemizde ve dünyada tarımın hem ekonomik hem de sosyal önemini göz önünde bulundurarak üretiminin kalitesini arttırmak için sürekli gelişmeyi, teknolojisini yenilemeyi kendine ilke edinmiştir.
Vizyonumuz
Tarım sektöründe ülkemizde ve dünyada tarımın hem ekonomik hem de sosyal önemini göz önünde bulundurarak, müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli ve yenilikçi ürünler üreten, tecrübelerimizi gelişen teknoloji ile birleştirerek, dünya genelinde güçlü bir marka yaratmaktır.
Misyonumuz
Türkiye’nin ilk tarımsal ilaçlama makineleri yedek parçaları üreticisi olarak 45 yıllık tecrübemizi gelişen teknoloji ile birleştirerek, müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılayarak, kaliteli ve hatasız bir üretim ile mevcut marka imajımızı koruyarak yüceltmeyi kendine ilke edinmiştir.
// TOYMAN

TARİHÇE

Türkiye'nin İlk Tarımsal İlaçlama Makinesi Yedek Parçası İmalatçısı
Hasan TOYMAN tarafından 1979’da İzmir’in Kemeraltı semtinde Coşkun Ticaret adı altında temelleri atılan Toyman Plastik, bugün tarımsal ilaçlama makineleri yedek parçaları imalatı yapan ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi kuruluşudur.
Bir adet el pres plastik makinesi ve iki adet kalıp ile imalata başladık
İmalatına bir adet mekanik el pres plastik makinesi ve iki adet kalıp ile başlamıştır. 80’li yıllarda tarım sektöründe artan makineleşme ile üretimini arttırarak büyümüştür. 1989 yılında küçük sanayileşmenin yoğun olduğu İzmir’in Karabağlar semtine taşınmıştır.1990 yılında ilk plastik enjeksiyon makinesini almıştır. 1992 yılında da kendi bünyesindeki kalıphanesini oluşturmuştur. 1998 yılında ilk PLC kontrollü plastik enjeksiyon makinesi ile üretimine en kaliteli şekilde devam etmiştir.
// TOYMAN

DEĞERLERİMİZ

Toyman Plastik, çağdaş tarımda liderlik pozisyonunu sürdürerek yüksek kaliteli tarımsal ilaçlama makineleri yedek parçaları üretiminde öncü konumdadır. Müşteri odaklılık, kalite ve sürekli gelişim gibi değerlerimizle hareket ederken, yenilikçi çözümler ve teknolojiyi kullanarak sektördeki liderliğimizi pekiştirmeyi hedeflemekteyiz. Müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilirlik ise işimizin temel taşlarıdır.

TOYMAN® Plastik, 1979 yılında Hasan TOYMAN tarafından Coşkun Ticaret ve Plastik adı altında kuruldu. Ancak, ikinci kuşağın şirkete katılmasıyla birlikte, şirket kendini yenileme kararı aldı ve Toyman Plastik olarak faaliyetlerine devam etti.

İletişim

Fotoğraf Galerisi